Ogłoszenia:

Filmy ze S.T.A.L.K.E.R.-a w… 8K!

img
lut
19

Filmy ze STALKER-a w 8K wyglądają… dziwnie, ale Sidorowicz, Szrama i Striełok są ostrzy jak nigdy wcześniej 😉

Deep learning jest w ostatnich latach tematem bardzo kontrowersyjnym – sieci neuronowe odgrywają istotną rolę w różnych aspektach życia (chociażby projektowaniu nowych leków), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by posłużyły do mniej szczytnych celów. Doskonałym przykładem jest deepfake, czyli technika obróbki obrazu, dzięki której mogliśmy zobaczyć np. Nicolasa Cage’a w wielu… nieszablonowych rolach.

Śmieszne przeróbki znanych filmów to jedna strona medalu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć dezinformujące klipy z udziałem największych polityków. Możliwości są praktycznie nieskończone i choć na tym etapie w prawie każdym przypadku nie mamy problemu z wykryciem wygenerowanego komputerowo klipu, tak wszystko się rozwija – deepfake też.

Oczywiste jest, że świat nie jest jeszcze gotowy na coś takiego, ale ludzie, przynajmniej w części, są świadomi zagrożenia i starają się mu przeciwdziałać. Co z tego wyjdzie – zobaczymy w przyszłości. A może nie, bo zaleje nas fala podróbek, roboty wywołają wojnę, a sztuczna inteligencja zacznie nas klonować… Ale wróćmy na moment na ziemię i zobaczmy STALKER-a w 8K.

Jakiś czas temu wpadło mi do głowy „odświeżenie” filmów z całej trylogii S.T.A.L.K.E.R.-a. Oryginalne nie wyglądają może jeszcze AŻ TAK źle, ale w 2021 roku – kiedy coraz więcej osób posiada monitory Full HD i większe – ich rozdzielczość (512×288) okazuje się zdecydowanie za mała. Podczas gdy ja się przygotowywałem, ktoś inny postanowił to po prostu zrobić.

Na kanale 8K Games znajdziecie całkiem pokaźną liczbę zwiastunów i przerywników z różnych gier – wszystkie podbite do 7680 × 4320. Ostatnio do kolekcji dołączyły również filmy ze S.T.A.L..K.E.R.-a. Na pierwszy ogień intro Cienia Czarnobyla:

Jest również Czyste Niebo:

Sny z Cienia Czarnobyla:

I, na deser, wszystkie zakończenia pierwszej części trylogii:

Na ostatnim filmie widać najwięcej niedoskonałości, ale i tak różnica jest ogromna – boli (ale tylko odrobinę) angielskie audio.

Dajcie znać, co sądzicie o odświeżonych wersjach klipów, bo jestem ciekawy Waszych opinii.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    Lolo Odpowiedz
    lut 19, 2021 @ 18:06 pm

    Mój komp nie dociągną 8K XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *