Ogłoszenia:

Fani S.T.A.L.K.E.R.-a zbudowali Monolit w… Prypeci

img
paź
28

No dobra, tytuł jest odrobinę clickbaitowy, ale tym razem mówimy całkowicie serio… Wygląda na to, że kiedy oczy wszystkich zwrócone są na sprawy z koronawirusem, Monolit zorganizował w Prypeci kolejną bazę 😉

Jeśli graliście w Zew Prypeci (a zakładamy, że tak właśnie było), to krótkie przypomnienie – na końcowym etapie trzeciej części trylogii trafiamy do miasta Prypeć. Po wykonaniu kilku zadań docieramy do księgarni, w której koczują dobrze wyposażeni bojownicy Monolitu. Po pokonaniu ich odnajdujemy pomieszczenie z wielkim stosem śmieci…

Podobną instalację możemy zobaczyć już w Cieniu Czarnobyla, podczas eksploracji Pałacu Kultury „Energetyk”:

W Zewie Prypeci mieliśmy okazję zbadać jeden ze stosów i dowiedzieć się, że wewnątrz umieszczono nadajnik, służący do kontrolowania bojowników… A jeśli przypadkiem byliście ostatnio w Prypeci, to dokładnie taki sam stos mogliście zobaczyć na własne oczy.

Za wzniesienie tej imponującej konstrukcji, sięgającej aż do sufitu odpowiada Jurij Tomaszewski, którego część z Was może kojarzyć z innych, podobnych akcji związanych ze Strefą Wykluczenia. W 2016 na dachu Pałacu Kultury nieoczekiwanie zapalił się napis „Energetyk”, a dwa lata później pojawił się na nim wielki napis S.T.A.L.K.E.R. Mniej więcej w tym samym czasie uruchomiony został neon na hotelu „Polesie”.

Monolit w Prypeci pojawił się tylko na chwilę – instalacja została już rozebrana, a jej twórca zapewnia, że przy budowie nie ucierpiało oryginalne wyposażenie „Energetyka”.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *