Ogłoszenia:

Dziś konferencja Microsoftu. Będzie S.T.A.L.K.E.R. 2? [aktualizacja]

img
sie
24

Wspominaliśmy o tym w ostatnim materiale na SW, ale warto wspomnieć jeszcze raz – już dziś Microsoft pokaże… no właśnie, co?

W ostatnim materiale na Stalker World zwróciliśmy Waszą uwagę na 24 sierpnia, kiedy to Microsoft zamierza pokazać nadchodzące produkcje. Firma mówiła o „największym zbiorze gier ekskluzywnych w historii”, ale do tego typu deklaracji warto podchodzić z dystansem.

Zakładamy, że gigant z Redmond pokaże co najmniej kilka mocnych pozycji, takich jak Forza Horizon 5 czy Halo Infinite. Sam Aaron Greenberg jeszcze wczoraj zaznaczał, że nie powinniśmy nastawiać się na wielkie ogłoszenia, a raczej stream skoncentrowany na produkcjach, jakie zadebiutują w nadchodzących miesiącach lub grach już zapowiedzianych. Nas interesuje najbardziej S.T.A.L.K.E.R. 2…

Jeśli chcecie wiedzieć, czy Microsoft pokaże coś związanego ze S.T.A.L.K.E.R.-em 2, to stream Microsoftu rozpoczyna się o 19:00 naszego czasu i potrwa około 90 minut. Jak czytamy na stronie Xboxa:

„(…) [stream – przyp. red.] będzie pełen aktualizacji największych gier, jakie pojawią się na Xboxie, nadchodzących premier w Game Passie i nie tylko”.

Możecie go obejrzeć na przykład na oficjalnym kanale YouTube Xboxa, ale również w innych miejscach, np. na Twitchu. Dla tych z Was, którym nie po drodze z mową Szekspira – dobra wiadomość: stream będzie posiadał polskie napisy.

Ostatnie „duże” informacje od GSC to oczywiście zwiastun gameplayu (powinienem to pisać w cudzysłowie) z tegorocznego E3, jednak w ostatnich dniach firma systematycznie przypomina o swoim istnieniu. Dostaliśmy wreszcie potwierdzenie, że S.T.A.L.K.E.R. 2 powstaje na Unreal Engine 5, a także – to już mniej oficjalnie – dowiedzieliśmy się, kogo prawdopodobnie usłyszymy w roli Skifa, jak również poznaliśmy nazwisko aktora, wcielającego się w tajemniczego nieznajomego we wspomnianym zwiastunie. Oczywiście nie są to informacje przełomowe, ale kto wie – być może już dzisiaj dostaniemy coś więcej. Wiemy, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku zobaczymy materiał poświęcony broni (i jej modyfikacjom); trudno wyobrazić sobie lepszy moment na zaprezentowanie kolejnego „dziennika deweloperów” ze S.T.A.L.K.E.R.-a 2, niż Gamescom 2021.

[Aktualizacja]

Niestety na streamie Xboxa nie pojawiło się nic na temat S.T.A.L.K.E.R.-a 2, ale to nic – w końcu impreza dopiero się rozkręca, a kolejnymi terminami, w których możemy się spodziewać jakiegoś materiału od GSC są kolejno:

  • 25 sierpnia, kiedy odbędzie się Opening Night Live. Start o 20:00 naszego czasu, oglądać można tutaj;
  • 26 sierpnia, Future Game Show, który rozpocznie się o 22:00. Poniżej krótki zwiastun:

Ciężko uwierzyć w to, że firma przegapi tak ważne wydarzenie jak Gamescom. Szczególnie, że jest to ostatni Gamescom przed wyznaczoną już przecież datą premiery S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Jeśli faktycznie chcą zainteresować zachodnich graczy, to sama premiera w Game Passie nie wystarczy, by przyciągnąć szerszą widownię. To nie 2001 rok, teraz mamy już przecież silną reprezentację produkcji w podobnym klimacie (chociażby Metro), a seria GSC nie jest już tak silną marką, by obronić się i sprzedać samym tytułem – co pokazały chociażby reakcje na pierwszy zwiastun.

Poczekajmy i bądźmy dobrej myśli. Jeśli pojawią się jakieś nowe informacje, niezwłocznie damy Wam znać.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    sie 24, 2021 @ 15:36 pm

    Serce mówi że coś pokażą, rozum mówi że przecież wszyscy wiemy jaki oni mają marketing…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *