Ogłoszenia:

Dying Light 2 na Gamescom – podsumowanie wiadomości

img
sie
27

Jak zapowiedzieli, tak zrobili – Techland odwiedził Gamescom, zdradzając przy okazji nowe informacje na temat nadchodzącego Dying Light 2.

Techland, a konkretniej Tymon Smektała, lead designer Dying Light 2, zapowiedział kilka jakiś czas temu, że Techland pojawi się na Gamescomie. Kilka dni później, dość nieoczekiwanie opublikowano zwiastun gry, koncentrujący się na ray tracingu w najnowszej grze polskiego studia.

Mimo, iż zapowiedź Smektały dotyczyła kolejnej prezentacji z cyklu „Dying2know”, DL2 pojawiło się również na konferencji Microsoftu. Trwający niecałe trzy minuty materiał skupia się przede wszystkim na poruszaniu się po mieście z wykorzystaniem techniki parkouru oraz dodatkowych gadżetów, w jakie wyposażony będzie protagonista.

Z kolei 26 sierpnia w ramach wspomnianego „Dying2know” dostaliśmy dwudziestominutowy materiał przesycony nowymi informacjami. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim tego, że w Dying Light 2 system poruszania się został zaprojektowny zupełnie od nowa, co pozwoli na lepsze połączenie parkouru z walką. Ruchy Aidena, głównego bohatera mają być bardziej realistyczne, a my jako gracze mamy mieć większą „świadomość ciała”, tj. sterowania konkretną postacią, nie kamerą zawieszoną w pustej przestrzeni. Do dziś uważam, że świetnie zostało to zrealizowane w Thief: Deadly Shadows, ale porównywanie produkcji tworzonych w odstępie 15 lat chyba nie jest najlepszym pomysłem…

Zmian doczekała się także walka. Przeciwnicy, w zależności od rodzaju oręża, w który będziemy wyposażeni, mają reagować zgoła inaczej. Do sprawnego wychodzenia z każdej potyczki przyda się kreatywne podejście do problemów.

Pojawiła się też świetna wiadomość dla wielbicieli przenośnego grania – okazuje się bowiem, że Dying Light Platinum Edition (edycja kompletna, zaprezentowana podczas pierwszego odcinka „Dying2know”) zostanie wydana na konsoli Nintendo Switch. Niestety nie znamy dokładnej daty premiery, ale mamy nadzieję, że Techland nie będzie z tym zwlekał.

Cały odcinek „Dying2know” z targów Gamescom zobaczycie poniżej. Dying Light 2 pojawi się według planów już 7 grudnia na konsolach aktualnej i poprzedniej generacji oraz na pecetach.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *