Ogłoszenia:

Dmitrij Jasenew wrócił do GSC!

img
lip
17

Jeśli chodzi o rozwój S.T.A.L.K.E.R.-ze 2, to powrót Dmitrija do GSC Game World jest jedną z najbardziej optymistycznych wiadomości ostatnich miesięcy!

Dmitrij Jasenew był zaangażowany w rozwój S.T.A.L.K.E.R.-a od 2002 roku. To jemu zawdzięczamy między innymi A-life, który opracował wraz z Aleksiejem Sytjanowem. W trakcie prac nad Czystym Niebem awansował na głównego programistę, a po premierze Zewu Prypeci zajął się natychmiast pracą nad X-Ray 2.0 i samym S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Został zwolniony wraz z resztą pracowników, kiedy Siergiej Grigorowicz nieoczekiwanie zamknął studio i anulował wszystkie projekty. Niedługo potem został głównym programistą w Vostok Games, gdzie rozwijał Survarium.

Od dłuższego czasu ptaszki ćwierkały o możliwym powrocie Jasenewa do GSC, ale nie zapadły żadne wiążące decyzje. Aż do teraz – po wejściu na jego profil na linkedin dowiemy się, że od lipca bieżącego roku, po 11 latach wrócił do pracy nad S.T.A.L.K.E.R.-em 2.

Niewątpliwie jest to jedna z lepszych wiadomości ostatnich miesięcy. Jasenew to utalentowany programista, który włożył wiele serca w tę markę i jego powrót sugeruje, że S2 zmierza na właściwe tory. Trzymamy kciuki?

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *