Ogłoszenia:

Dezerter – zdjęcia z fanowskiej ekranizacji

img
sty
12

Wydana w 2007 roku książka autorstwa Aleksieja Stiepanowa doczeka się ekranizacji stworzonej w całości przez fanów. Dezerter był jedną z pierwszych powieści osadzonych w uniwersum STALKER-a.

Oryginalna powieść została wydana po raz pierwszy w 2007 roku. Czytelnicy poznali historię Nikity Nefedowa – żołnierza, który został zmuszony do rozpoczęcia stalkerskiego życia i zmiany wielu dotychczasowych nawyków… Przetrwanie w Zonie okazuje się trudniejsze, niż można było przypuszczać. Z każdą kolejną przygodą jesteśmy świadkami przemiany Nikity z nieopierzonego, wystraszonego nowicjusza w tytułowego dezertera.

Wielu czytelników jest zdania, iż Dezerter pozostaje jedną z lepszych powieści osadzonych w świecie wykreowanym przez GSC Game World, choć nie brakuje głosów przeciwnych – powieść budzi skrajne emocje i to, co jednym przypadło do gustu, irytuje innych.

Jakiś czas temu pojawił się trailer ekranizacji Dezertera. Tworzą ją ludzie zaangażowani wcześniej w wiele projektów na terenie prawdziwej Zony – między innymi włączenia starego szyldu Domu Kultury „Energetyk”. Wielu z nich zajmuje się „stalkerką” na co dzień.

Ekipa nie kryje, że tworzy ten projekt w dużej mierze celem zwrócenia uwagi Siergieja Grigorowicza, co podkreślają nawet na swojej stronie na VK. Dzisiaj twórcy podzielili się zdjęciami z planu. Wśród kilku postaci zobaczymy tę, na którą wszyscy czekają najbardziej i dla której kliknęliście w miniaturkę tego tekstu – Sidorowicza. Dlatego najpierw oddajmy królowi to, co królewskie 😉 

Na szczególną uwagę zasługuje absurdalnie duży poziom szczegółów – bunkier handlarza wygląda jak żywcem wyjęty z gry!

Autorzy szacują, że na ten moment nakręcili już 98% materiału. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale podobno nie jest zbyt odległa.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *