Ogłoszenia:

Denis Rudoy, level designer S.T.A.L.K.E.R.-a 2 wydał grę

img
sty
02

Nie jest to nic związanego z GSC, a solowy projekt, który Denis Rudoy stworzył sam. Podobnie, jak swoją poprzednią grę.

Pierwszą produkcją Denisa opublikowaną na Steamie jest Heat Guardian – top-down shooter osadzony w zamarzniętym, umarłym świecie. Naszym celem jest przedarcie się przez 40 poziomów, wypełnionych polującymi na nas mutantami, w celu odnalezienia ostatniej ostoi ludzkości. Styl przypomina mi odrobinę nasze rodzime Darkwood, zmieszane z – również rodzimym – Frostpunkiem, odrobiną klimatu serii Metro oraz, oczywiście, S.T.A.L.K.E.R.-a. Choć tego ostatniego jest tu akurat najmniej.

Gra jest trudna i nie wybacza błędów; choć nie zdobyła wielkiej popularności na Steamie, jako produkcja stworzona przez jedną osobę naprawdę może się podobać.

Pod koniec zeszłego roku Denis Rudoy wydał następny tytuł – Mouse Hero. Tytuł jest dużo prostszy od Heat Guardian. Naszym celem jest poprowadzenie kwadratu do światła za pomocą myszki. Wraz z przechodzeniem kolejnych poziomów przeszkód jest coraz więcej, a pozornie błahe zadanie staje się prawdziwym wyzwaniem.

Mouse Hero jest relaksującą, spokojną grą w oszczędnej oprawie i jako przerywnik pomiędzy większymi tytułami sprawdza się całkiem nieźle. Na trwającej obecnie wyprzedaży na Steamie, kosztuje niecałe 10 zł. Heat Guardian: Re-frozen Edition dostaniecie za połowę tej ceny.

Nie zdziwię się, jeśli twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a 2 pogrywają w Mouse Hero w przerwach od tworzenia sequela, na który wszyscy czekamy 😉

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *