Ogłoszenia:

Degradacja cyfrowych wersji S.T.A.L.K.E.R.a

img
wrz
27

„Degradacja patcha STALKER-a”, czyli zmiana wersji gry na przykład w celu uruchomienia moda, przeznaczonego na konkretną podstawkę. Jak to zrobić? Bardzo łatwo!

Najnowsze wersje trylogii to – kolejno: 1.0006, 1.5.10 i 1.6.02. O ile w przypadku Czystego Nieba i Zewu Prypeci nie ma problemu (bo wszystkie mody wymagają do działania właśnie tych wersji), tak w przypadku Cienia Czarnobyla nie jest już tak różowo. Zazwyczaj potrzebne będzie wersja 1.0004 lub 1.0005/1.0006. Tyle, że różnice pomiędzy dwiema ostatnimi nie są aż tak duże. Często mod przeznaczony na 1.0005 może ruszyć na 1.0006 (niekoniecznie działając prawidłowo), ale na 1.0004 już nie… Co w tej sytuacji?

Na początek przygotujcie kilka rzeczy:

  1. Folder z grą;
  2. Wybrana wersja gry z uniwersalnej paczki zawierającej wszystkie patche – pobierzecie ją TUTAJ;
  3. 7zip do wypakowania zawartości paczek.

Często powtarzającym się pytaniem jest: „Jak zdegradować STALKER-a w wersji Steam?” – dlatego posłużymy się przykładem Steama, ale ten sposób może być stosowany także w przypadku wersji z GOG-a.

Na dobra, to bierzemy się do roboty. Na początek lokalizujemy folder z zainstalowanym Cieniem Czarnobyla. Klikamy prawym przyciskiem myszy na STALKER-ze w steamowej bibliotece lub lewym na ikonkę z trybem i wybieramy opcję „przeglądaj pliki lokalne”.

W ten sposób dostaniecie się do głównego katalogu gry. Znajdziecie tam różne pliki i foldery, ale interesują Was tylko trzy z nich:

  • folder bin;
  • plik gamedata.dbc;
  • plik gamedata.dbd

Usuwamy je i przechodzimy do zawartości paczek z linka w punkcie 2.

Każdy ma konkretną nazwę, opisującą wersję gry – po pobraniu i otworzeniu archiwum zobaczycie, że znajdują się tam właśnie te 3 pliki, które przed momentem usunęliśmy. Przenosimy je do głównego folderu gry. Działa? Pewnie, że działa!

I to w zasadzie już wszystko. Bardzo możliwe, że po weryfikacji plików gry na Steamie domyślna wersja Cienia Czarnobyla (czyli 1.0006) zostanie przywrócona, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powyższy proces powtórzyć.

Teraz już możecie instalować mody, a jeśli nie wiecie jak to zrobić, zapraszam TUTAJ.

Inne tutoriale

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *