Ogłoszenia:

Days gone pojawi się na PC!

img
lut
23

Choć 90% treści na CentrumZony.pl dotyczy S.T.A.L.K.E.R.-a, często publikujemy też wiadomości dotyczące innych produkcji – szczególnie, jeśli jest o czym mówić. A o premierze Days Gone na PC, czyli zeszłorocznego hitu z PS4, jak najbardziej warto wspomnieć.

Horizon Zero Dawn, który miał swoją premierę w 2017 na PS4, w sierpniu ubiegłego roku doczekał się wydania pecetowego. Nie obyło się bez małych problemów – od początku gra nie radziła sobie z optymalizacją, ale kolejne patche poprawiały sytuację. Obecnie studio Guerilla Games koncentruje się na przygotowywaniu sequela o podtytule Forbidden West i choć aktualizacje pecetowej „jedynki” zostały wstrzymane, to z czystym sumieniem mogę potwierdzić, że gra działa o niebo lepiej, niż po premierze. No i bawiłem się przy niej świetnie.

Nieco wcześniej na pecetach pojawiła się najnowsza gra Hideo Kojimy, czyli Death Stranding. Tutaj obyło się bez problemów natury technicznej, a DS zostało przyjęte bardzo ciepło; tylko w pierwszym miesiącu, na Steamie sprzedało się prawie pół miliona kopii.

Być może to właśnie sukcesy tych dwóch gier przyczyniły się do decyzji Sony o zwiększeniu swojej obecności na rynku pecetowym, a być może fakt, że Microsoft w tej generacji depcze im po piętach. Tak czy siak w wywiadzie dla CQ Jim Ryan potwierdził, że kolejny exclusive dla konsoli Sony – Days Gone, zawita wiosną na PC. O powodach tej decyzji mówił tak:

Redakcja: Wydawanie gier na pecetach było czymś, z czym Sony powstrzymywało się przez długi czas. Teraz wygląda to tak, jakbyście byli nastawieni do tego dużo lepiej. Co się zmieniło?

Jim Ryan: Myślę, że kilka rzeczy. Teraz, na początku 2021 roku wszystkie nasze studia i gry przez nie tworzone są w dużo lepszej kondycji niż wcześniej. W drugiej połowie cyklu życia PS4 nasi deweloperzy stworzyli kilka naprawdę wspaniałych gier. To dobra okazja, by pokazać je szerszej publiczności (…). Koszty produkcji cały czas wzrastają, wraz z poprawą jakości samych gier. Jest też łatwiej udostępniać te tytuły graczom, którzy nie posiadają konsoli. Jest to więc dla nas dość prosta decyzja.

 

Podobno na Days Gone na PC się nie skończy i na komputerach odpalimy inne hity Sony. W zeszłym roku spekulowano, że oferowanie kolejnych gier z PS4 na PC będzie taktyką firmy na promocję PS5 i wygląda na to, że przewidywania się sprawdziły – Days Gone odpalimy na komputerach jeszcze tej wiosny.

Pełny wywiad z Jimem Ryanem przeczytacie tutaj.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *