Ogłoszenia:

David Attenborough w Czarnobylu

img
wrz
29

Już 4 października na platformie Netflix pojawi się film „David Attenborough: Życie na naszej planecie”.

Sir David Attenborough to legendarny podróżnik, biolog i narrator. Znają go ludzie z całego świata i „wychował” już niejedno pokolenie – w końcu jest związany z telewizją BBC od prawie 70 lat! Najnowsza produkcja sir Davida to nie tylko film przyrodniczy, ale też osobiste świadectwo zmian, jakie zaszły na naszej planecie w ostatnich dekadach i wezwanie do działania.

„Myślę, że jesteśmy w decydującym momencie” – mówi Attenborough dla Yorkshire Post.

„Nie chcę zabrzmieć złowieszczo, ale myślę, że ludzkość znajduje się na rozdrożu, a przyroda jest naprawdę poważnie zagrożona i konsekwencje mogą być apokaliptyczne”.

 

© Joe Faraday / Silverback Films

Dokument będzie na pewno bardzo osobisty, ale też bezkompromisowy. Zabierze nas w podróż po wielu rejonach współczesnego świata, ale też w przeszłość sir Davida, który opowie o początkach swojej kariery. „David Attenborough: Życie na naszej planecie” zaczyna się i kończy wizytą w Czarnobylu.

Podróżnik odwiedził Strefę dwa lata temu, asystowali mu pracownicy Czarnobylskiego Rezerwatu Radiacyjno-Biologicznego Czarnobylskiej Biosfery. Podobno wybrał akurat to miejsce świadomie, po zobaczeniu materiału roboczego do jednego z odcinków „Naszej Planety”, poświęconego odradzaniu się życia po ograniczeniu interwencji człowieka. Tym tematem zajmiemy się i my, jednak innym razem, a tymczasem łapcie zwiastun:

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *