Ogłoszenia:

Data rzekomej premiery Xbox Series X brzmi znajomo…

img
sie
12

W internecie nic nie ginie – szczególnie, jeśli jest to gwarancja na kontroler do Xbox Series X, który nie powinien jeszcze pojawić się sprzedaży.

Kilka dni temu pojawiła się informacja o padach do Xboxa Series X, które rzekomo trafiły do sprzedaży. Jeden ze szczęśliwców, któremu udało się kupić urządzenie, udostępnił między innymi krótki film:

Przy okazji potwierdziły się wcześniejsze plotki na temat istnienia tańszej wersji konsoli – Xbox Series S. Na tym jednak rewelacje się nie kończą, bowiem po podłączeniu urządzenia do PC z Windowsem 10, oczom użytkownika ukazała się taka oto informacja:

Wynika z niej, że kontrolery nie powinny trafić do sprzedaży przed listopadem 2020. W pewnym sensie potwierdził to jeden z redaktorów The Verge, udostępniając zdjęcie pudełka kontrolera, na którym znajduje się nalepka z informacją: „nie sprzedawać przed 6 listopada”. Początek listopada może być więc datą premiery nowego Xboxa, ale również datą premiery samego pada – pojawiły się bowiem plotki o tym, że Microsoft myśli nad przełożeniem sierpniowej imprezy związanej z konsolą na wrzesień. Sam pad z kolei będzie kompatybilny zarówno z Xboxem One, pecetami, a nawet z niektórymi urządzeniami mobilnymi.

Mniej więcej w tym samym czasie, Will Tuttle, redaktor naczelny Xbox Wire potwierdził datę premiery konsoli w listopadzie tego roku, a wraz z nią – 40 gier na start, zoptymalizowanych specjalnie z myślą o Xbox Series X.

Zastanowiło nas jednak coś innego. Powyższy format daty jest zapisany „po amerykańsku”, tzn. MM/DD/YYY (miesiąc/rok/dzień). W naszym materiale analizującym zwiastun S.T.A.L.K.E.R.-a 2 pojawiły się liczby 23/2, które po podzieleniu dają 11,5. Sam Xbox wspominał wcześniej o premierze w przyszłym roku, więc może to tylko zbieg okoliczności, a może faktycznie coś jest na rzeczy. Bezpieczniej będzie uznać, że na powrót do Zony poczekamy do przyszłego roku i wypatrywać nowych informacji bezpośrednio od GSC Game World.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *