Ogłoszenia:

Data premiery S.T.A.L.K.E.R.-a 2 w dokumencie Microsoftu

img
maj
02

W internecie pojawił się bardzo interesujący dokument, który ujawnia zaskakująco bliską datę premiery S.T.A.L.K.E.R.-a 2…

Żeby naszkicować tło – w ubiegłym roku Epic Games postanowił iść na wojnę z Apple po tym, jak wprowadzony do sklepu z nadgryzionym jabłkiem Fortnite okazał się dość otwarcie łamać regulamin. W odpowiedzi Apple zablokowało grę w swoim sklepie (niedługo później podobnie postąpiło Google), a sprawa trafiła do sądu. Nie jest to czas i miejsce, bym opisywał meandry sporu i zajmował własne stanowisko w tej kwestii; o kulisach sprawy poczytacie na przykład tutaj, więc przejdźmy dalej.

Jedni uważali, że Epic słusznie walczy o ukrócenie monopolistycznych praktyk giganta, z drugiej – wielu wytykało agresywny sposób, w jaki to robi. Dość nieoczekiwanie stroną w tym sporze stał się Microsoft, otwarcie stając po stronie Epica, kiedy Apple zagroziło banem nie tylko dla Fortnite, ale odebraniem Epicowi narzędzi deweloperskich, co stawiało pod znakiem zapytania przyszłość gier korzystających z Unreal Engine obecnych na App Store.

Gigant z Redmond potępił takie praktyki argumentując to tym, że takie praktyki uderzą przede wszystkim w graczy, a odcięcie twórców gier od narzędzi postawi ich na straconej pozycji. I ponownie – to nie czas i miejsce, by analizować ruch Microsoftu, jednak z punktu widzenia PR-u, jak również problemów MS z polityką licencyjną Apple w przeszłości, można się było tego spodziewać.

Dobra, koniec tła, przejdźmy do najistotniejszej kwestii – wraz z oświadczeniem, Microsoft przedstawił różne dokumenty. Jeden z nich, datowany na sierpień 2020 roku, właśnie trafił do internetu. Dowiemy się z niego, że S.T.A.L.K.E.R. 2 zadebiutuje na rynku w IV kwartale bieżącego roku oraz tego, że będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli Microsoftu tylko przez 3 miesiące.

Pełny dokument znajdziecie w tym miejscu. Od jego stworzenia minęło 8 miesięcy; wiele mogło się przez ten czas zmienić i nie wiemy, czy informacje są nadal aktualne.

GSC na razie tego nie skomentowało, ale liczymy na to, że – tak, jak przy poprzednich przeciekach – studio niedługo zajmie stanowisko.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *