Ogłoszenia:

Co z Falloutem 5 i serialem na motywach gry?

img
lis
12

Ciekawe ile kopii Skyrima musiało się sprzedać, by przekonać Todda do tych kilku lakonicznych odpowiedzi…

Jako, że Skyrim wyszedł ostatnio po raz n-ty, najważniejsza osoba w Bethesdzie – Todd Howard, pojawił się na sesji AMA na Reddicie. Pojawiło się sporo pytań dotyczących bieżących projektów studia, czyli Starfield oraz majaczącego gdzieś na horyzoncie od kilku lat The Elder Scrolls VI, jednak Todd niechętnie dzielił się konkretnymi informacjami. Co innego, jeśli chodzi o Fallouta – podobno serial osadzony w tym uniwersum nadal powstaje:

Warto przypomnieć, że Jonah i Lisa to nie kto inny, jak Lisa Joy oraz Jonathan Nolan, czyli twórcy popularnego serialu Westworld. Jonathan prywatnie jest bratem Christophera Nolana i ma na swoim koncie pracę przy kilku jego produkcjach.

Nie wiemy jak długo przyjdzie nam czekać na serial w uniwersum Fallouta i nie mamy właściwie żadnych konkretów – nie znamy obsady, fabuły ani niczego, co mogłoby pomóc zbudować jakieś konkretne oczekiwania względem produkcji. Z jednej strony to źle, ale z drugiej… może wcale nie? Rozminięcie się z oczekiwaniami fanów byłoby zdecydowanie bardziej bolesne, więc na razie lakoniczną odpowiedź Howarda możemy potraktować jako coś pozytywnego.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o IGN Unfiltered, czyli powstającej od kilku lat serii wywiadów z osobami z branży. W najnowszym odcinku z okazji – a jakże – dziesięciolecia Skyrima, pojawił się Todd Howard. Cała rozmowa trwa prawie 40 minut i pełno w niej ciekawych informacji, jednak z naszego punktu widzenia najciekawsze jest to, co stanie się z marką Fallout.

Po pierwsze – Howard zaprzeczył spekulacjom, jakoby kolejną grą z serii miała zajmować się inna firma. To zapewne oznacza, że rewelacje Tylera McVickera z początku roku są nieprawdziwe, ale chyba jeszcze za wcześnie na takie osądy, ponieważ ewentualne New Vegas 2 wcale nie byłoby kontynuacją Fallouta 4, a więc nie „pełnoprawną” grą z serii… W kwestii Fallouta 5 Todd również był szczery i zdradził, że powstał już one-pager (maksymalnie skrócony opis fabuły i założeń gry), więc istnieje jakiś zarys nowej, postapokaliptycznej historii. Na jego rozwinięcie przyjdzie nam poczekać kilka lat – Bethesda aktualnie skupia się na Starfield, a ich kolejnym projektem będzie zapewne The Elder Scrolls VI.

Ciężko uwierzyć w to, że firma zdecyduje się na zrezygnowanie z kolejnych Falloutów. Szczególnie w sytuacji, w której wraz ze studiami InXile oraz Obsidian (w których pracuje wiele osób tworzących pierwsze odsłony serii, ponadto to Obsidian stworzył New Vegas) znajdują się pod skrzydłami Microsoftu i nie ma żadnych realnych podstaw, by nie nawiązały współpracy w ramach tej marki. Na razie jednak zostańmy przy oficjalnej narracji i sprawdźmy, co przyniosą kolejne miesiące. 

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *