Ogłoszenia:

Chernobylite z nowym mega patchem i datą premiery!

img
kwi
23

Czas się spakować i przygotować do drogi – premiera Chernobylite tuż za rogiem!

Kilka miesięcy temu The Farm 51 informowało o przedłużeniu prac nad grą – pisaliśmy o tym tutaj. Do głównych powodów obsuwki zaliczyć można było chęć dopracowania istniejących wersji językowych, jak również przygotowanie kilku nowych oraz stworzenie dodatkowej zawartości, planowanej początkowo jako DLC. W jej skład wejdzie między innymi nowa lokacja, wrogowie oraz co najmniej jedna broń. Nowa zawartość jest darmowa tylko dla tych, którzy wsparli projekt na Kickstarterze lub kupili grę przed jej oficjalną premierą. A właśnie…

Wygląda na to, że oczekiwanie prawie dobiegło końca – premiera Chernobylite będzie miała miejsce już w lipcu tego roku. Wersje na PS5 oraz Xbox Series X|S pojawią się później, ale również w 2021.

Wraz z datą premiery pojawił się ostatni już mega patch, w któym – oprócz innych zmian – pojawia się pierwsza część Heist, czyli ostatniej misji w grze, która zabierze nas do samej elektrowni atomowej. Co prawda mogliśmy ją zwiedzać w mocno ograniczonym stopniu już w prologu, jednak elektrownia w Heist ma być zdecydowanie bardziej dopracowana.

Mega patch zawiera także nowe dialogi – napisane od zera i ponownie nagrane w językach rosyjskim oraz angielskim. Pojawiają się także cztery nowe postacie oraz zupełnie nowa ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Mikołaja Stroińskiego. Określenie go mianem „utalentowanego” byłoby chyba lekkim nietaktem, więc jeśli nie wiecie kto to, zajrzyjcie na jego stronę.

Poza wymienionymi zmianami, pojawia się także kilka długo oczekiwanych poprawek – od dzisiaj możemy uzbroić swoich towarzyszy i wyposażyć ich w pancerz, co przekłada się na większą skuteczność w wykowanych przez nich misjach. Debiutuje także nowy przeciwnik, będący najsilniejszym „złolem” w grze i – jak twierdzą sami twórcy:

„Aby go pokonać potrzeba czegoś więcej, niż pistoletu”.

To oczywiście nie jedyne zmiany, jakie wprowadza ostatni mega patch do Chernobylite – aktualizacja waży prawie 20 GB! Na razie udało mi się sprawdzić tylko nowe opcje graficzne, jakie pojawiły się w menu głównym. Pełną listę zmian znajdziecie na Steamie. Przy okazji ogłoszenia daty premiery pojawił się też nowy zwiastun:

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *