Ogłoszenia:

Call of Chernobyl (1.4.22)

img
Kwi
10

Ogromny sandbox w świecie S.T.A.L.K.E.R.-a.

W skrócie

Tytuł oryginalny: Call of Chernobyl
Twórca: TeamEpic
Data wydania: 24 XII 2016
Wersja językowa: PL
Autor spolszczenia: Anton Gorodecki
Wymagana wersja gry: repack – mod samodzielny

2.58/5 (40)

Opis

Modyfikacja, która połączyła wszystkie części trylogii w jedną, wielką „piaskownicę”. Call of Chernobyl to – w teorii – S.T.A.L.K.E.R. marzeń: można wybrać dowolną frakcję, z którą chcemy trzymać i samemu wyznaczyć sobie cel podróży. Dostępne są absolutnie wszystkie lokacje z Cienia Czarnobyla, Czystego Nieba oraz Zewu Prypeci, a także jedna dodatkowa, stworzona od zera przez autorów.

Wszystkie zostały na nowo zaludnione postaciami i mutantami, a mnogość zadań pobocznych sprawia, że można wędrować po Zonie przez długie godziny. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Call of Chernobyl nie prezentuje żadnej nowej historii – dostępny jest tryb fabularny, ograniczający się do wykonania kilku większych zadań, jak np. wyłączenie Mózgozwęglacza.

Więcej na temat CoC poczytacie na oficjalnej stronie na moddb.

Aby czerpać maksymalną przyjemność z rozgrywki, zalecamy skorzystać z różnych dodatków, rozbudowujących grę. Część z nich dostępna jest w języku polskim, część – nie.

Inna paczka broni i akcesoriów do niej. Niekompatybilna z Arsenal Overhaul oraz innymi dodatkami na broń!

Połączenie dwóch powyższych (Arsenal Overhaul i STCoP Weapon Pack). Będzie się „gryzł” z innymi dodatkami na bronie.

Kolejny dodatek na pukawki. Nie instalujemy go razem z innymi addonami na broń!

Dodatek, próbujący zniwelować największą bolączkę Call of Chernobyl – małą ilość zadań. Znajdziemy tu dziesiątki nowych, które zmieniają się co kilka godzin sprawiając, że można grać właściwie w nieskończoność. Działa z innymi dodatkami tego samego autora, w przypadku instalowania innych może być konieczne ręczne połączenie plików.

Dodatek sprawia, że nastawienie frakcji względem innej w każdej chwili może ulec zmianie. W końcu to Zona – nawet najdziwniejsze sojusze nie powinny nikogo dziwić 😉

Symuluje wojnę wszystkich frakcji na terenie Strefy Wykluczenia, ponadto usprawnia sztuczną inteligencję postaci niezależnych.

Całkiem niezły dodatek zmieniający interfejs. Kompatybilny z Arsenal Overhaul, STCoP, Original Weapon Renewal i Outfit Addon.

Dzięki niemu dostajemy ponad 20 nowych kombinezonów – począwszy od najprostszych, aż do egzoszkieletów. Jeśli korzystacie z Arsenal Overhaul lub STCoP Weapon Pack może być konieczne użycie patcha dla kompatybilności dodatów.

Pobieranie

Instalacja

Pobieramy i rozpakowujemy moda w wersji 1.4.12. Następnie pobieramy patch do 1.4.22 i przenosimy pliki do katalogu, w którym mamy 1.4.12, wyrażając zgodę na nadpisanie plików.
W ten sam sposób postępujemy ze spolszczeniem.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  Lip 3, 2020 @ 14:24 pm

  Jeden z tych modów, który od zawsze był potrzebny. Niezobowiązujący freeplay, w którym można wcielić się w stworzoną przez siebie postać, należącą do danej frakcji i pokierować ją na swój sposób. Osobiście podoba mi się ten koncept. Lokacji, a zarazem postaci jest bardzo dużo, więc na nudę nie można narzekać. Co prawda istnieje tryb fabularny, to moim zdaniem nie jest on warty dużej uwagi. Mod, a właściwie oddzielna gra oferuje tyle możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Udanych łowów stalkerzy, pozdrawiam Wujek Jar 😀

 • img
  Kocur30 Odpowiedz
  Sie 17, 2020 @ 8:21 am

  Witam, czy do uruchomienia moda jest potrzebny zainstalowany „Zew Prypeci” czy to 100% standalone? Mam już tego moda w wersji która musi mieć zainstalowaną 3 część stalkera a akurat mi się posypały pliki i nie moge znaleść płyty żeby zainstalować, stąd moje pytanie.

 • img
  Sie 17, 2020 @ 9:17 am

  @Kocur30
  Standalone, jednak wersja 1.4.22 wymaga wpisu w rejestrze że miałeś albo masz copa zaistalowanego. Można to obejść wpisując w skrót gry we właściwościach -skipreg
  Ale jeśli miałeś kiedykolwiek zainstalowanego copa na dysku to gra wykrywa ten wpis więc w większości czasu można to olać

 • img
  Włóczykij Odpowiedz
  Lis 6, 2020 @ 1:24 am

  Ja nie mam standalone, a ze ” -skipreg” też udaje mi się odpalić grę. Mój CoC bez addonów waży, jakieś 10GB, a nie 3, 5.. Wystarczy skopiować folder CoC, pod folderem CoP w katalogu GSC World Publishing, lub trick j/w i gramy.. Mam rozumieć, że wersja z tego forum posiada swój własny instalator, jak np. AZM? Ile waży po instalacji?

  Kurcze, pobrałbym, ale tamtego już mam zrobionego pod siebie:
  – Polskie Audio v1.2
  – Basic Full Upgrades for Weapons and Armors
  – Arsenal Overhaul 3.1 (v5) + full upgrade
  – Outfit Addon v1.4.5 + full upgrade
  – Open Scopes v1.4
  – Autumn Camo Merc Outfit
  – Lepsza latarka
  – Absolute Nature Redux v1.7d
  – Alternative Autumn
  – Autumnal Winds v1.9
  – Structures Redux v2.5d
  – SoC Menu Music
  – Unload All Weapons
  – More Fast Travel Locations v15
  – Companion Sprint
  – Mutanty: Bear Model Pack, Mutant Boar Male v1.0, Mutant Fly v1.1.1 + nowe tekstury reszty mutantów/zombie
  – 2000kg ogólnego udźwigu

 • img
  Maj 2, 2021 @ 11:14 am

  Mam tego rodzaju problem: po jakiejkolwiek zmianie w ustawieniach wymagających restartu gry (n.p. jakość grafiki) po tymże restarcie mam grę całkowicie po angielsku – bez spolszczenia. Pomaga jedynie ponowne skopiowanie spolszczenia (folderu gamedata) do katalogu gry. Gram pod Windows 10 x64. Dziękuję za poświęcony mi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *