Ogłoszenia:

Call of Chernobyl (1.4.22)

img
kwi
10

Ogromny sandbox w świecie S.T.A.L.K.E.R.-a.

W skrócie

Tytuł oryginalny: Call of Chernobyl
Twórca: TeamEpic
Data wydania: 24 XII 2016
Wersja językowa: PL
Autor spolszczenia: Anton Gorodecki
Wymagana wersja gry: repack – mod samodzielny

2.8/5 (110)

Opis

Modyfikacja, która połączyła wszystkie części trylogii w jedną, wielką „piaskownicę”. Call of Chernobyl to – w teorii – S.T.A.L.K.E.R. marzeń: można wybrać dowolną frakcję, z którą chcemy trzymać i samemu wyznaczyć sobie cel podróży. Dostępne są absolutnie wszystkie lokacje z Cienia Czarnobyla, Czystego Nieba oraz Zewu Prypeci, a także jedna dodatkowa, stworzona od zera przez autorów.

Wszystkie zostały na nowo zaludnione postaciami i mutantami, a mnogość zadań pobocznych sprawia, że można wędrować po Zonie przez długie godziny. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Call of Chernobyl nie prezentuje żadnej nowej historii – dostępny jest tryb fabularny, ograniczający się do wykonania kilku większych zadań, jak np. wyłączenie Mózgozwęglacza.

Więcej na temat CoC poczytacie na oficjalnej stronie na moddb.

Aby czerpać maksymalną przyjemność z rozgrywki, zalecamy skorzystać z różnych dodatków, rozbudowujących grę. Część z nich dostępna jest w języku polskim, część – nie.

Inna paczka broni i akcesoriów do niej. Niekompatybilna z Arsenal Overhaul oraz innymi dodatkami na broń!

Połączenie dwóch powyższych (Arsenal Overhaul i STCoP Weapon Pack). Będzie się „gryzł” z innymi dodatkami na bronie.

Kolejny dodatek na pukawki. Nie instalujemy go razem z innymi addonami na broń!

Dodatek, próbujący zniwelować największą bolączkę Call of Chernobyl – małą ilość zadań. Znajdziemy tu dziesiątki nowych, które zmieniają się co kilka godzin sprawiając, że można grać właściwie w nieskończoność. Działa z innymi dodatkami tego samego autora, w przypadku instalowania innych może być konieczne ręczne połączenie plików.

Dodatek sprawia, że nastawienie frakcji względem innej w każdej chwili może ulec zmianie. W końcu to Zona – nawet najdziwniejsze sojusze nie powinny nikogo dziwić 😉

Symuluje wojnę wszystkich frakcji na terenie Strefy Wykluczenia, ponadto usprawnia sztuczną inteligencję postaci niezależnych.

Całkiem niezły dodatek zmieniający interfejs. Kompatybilny z Arsenal Overhaul, STCoP, Original Weapon Renewal i Outfit Addon.

Dzięki niemu dostajemy ponad 20 nowych kombinezonów – począwszy od najprostszych, aż do egzoszkieletów. Jeśli korzystacie z Arsenal Overhaul lub STCoP Weapon Pack może być konieczne użycie patcha dla kompatybilności dodatów.

Pobieranie

Instalacja

Pobieramy i rozpakowujemy moda w wersji 1.4.12. Następnie pobieramy patch do 1.4.22 i przenosimy pliki do katalogu, w którym mamy 1.4.12, wyrażając zgodę na nadpisanie plików.
W ten sam sposób postępujemy ze spolszczeniem.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  lip 3, 2020 @ 14:24 pm

  Jeden z tych modów, który od zawsze był potrzebny. Niezobowiązujący freeplay, w którym można wcielić się w stworzoną przez siebie postać, należącą do danej frakcji i pokierować ją na swój sposób. Osobiście podoba mi się ten koncept. Lokacji, a zarazem postaci jest bardzo dużo, więc na nudę nie można narzekać. Co prawda istnieje tryb fabularny, to moim zdaniem nie jest on warty dużej uwagi. Mod, a właściwie oddzielna gra oferuje tyle możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Udanych łowów stalkerzy, pozdrawiam Wujek Jar 😀

 • img
  Kocur30 Odpowiedz
  sie 17, 2020 @ 8:21 am

  Witam, czy do uruchomienia moda jest potrzebny zainstalowany „Zew Prypeci” czy to 100% standalone? Mam już tego moda w wersji która musi mieć zainstalowaną 3 część stalkera a akurat mi się posypały pliki i nie moge znaleść płyty żeby zainstalować, stąd moje pytanie.

 • img
  sie 17, 2020 @ 9:17 am

  @Kocur30
  Standalone, jednak wersja 1.4.22 wymaga wpisu w rejestrze że miałeś albo masz copa zaistalowanego. Można to obejść wpisując w skrót gry we właściwościach -skipreg
  Ale jeśli miałeś kiedykolwiek zainstalowanego copa na dysku to gra wykrywa ten wpis więc w większości czasu można to olać

 • img
  Włóczykij Odpowiedz
  lis 6, 2020 @ 1:24 am

  Ja nie mam standalone, a ze ” -skipreg” też udaje mi się odpalić grę. Mój CoC bez addonów waży, jakieś 10GB, a nie 3, 5.. Wystarczy skopiować folder CoC, pod folderem CoP w katalogu GSC World Publishing, lub trick j/w i gramy.. Mam rozumieć, że wersja z tego forum posiada swój własny instalator, jak np. AZM? Ile waży po instalacji?

  Kurcze, pobrałbym, ale tamtego już mam zrobionego pod siebie:
  – Polskie Audio v1.2
  – Basic Full Upgrades for Weapons and Armors
  – Arsenal Overhaul 3.1 (v5) + full upgrade
  – Outfit Addon v1.4.5 + full upgrade
  – Open Scopes v1.4
  – Autumn Camo Merc Outfit
  – Lepsza latarka
  – Absolute Nature Redux v1.7d
  – Alternative Autumn
  – Autumnal Winds v1.9
  – Structures Redux v2.5d
  – SoC Menu Music
  – Unload All Weapons
  – More Fast Travel Locations v15
  – Companion Sprint
  – Mutanty: Bear Model Pack, Mutant Boar Male v1.0, Mutant Fly v1.1.1 + nowe tekstury reszty mutantów/zombie
  – 2000kg ogólnego udźwigu

 • img
  maj 2, 2021 @ 11:14 am

  Mam tego rodzaju problem: po jakiejkolwiek zmianie w ustawieniach wymagających restartu gry (n.p. jakość grafiki) po tymże restarcie mam grę całkowicie po angielsku – bez spolszczenia. Pomaga jedynie ponowne skopiowanie spolszczenia (folderu gamedata) do katalogu gry. Gram pod Windows 10 x64. Dziękuję za poświęcony mi czas.

 • img
  Salazar Odpowiedz
  lip 20, 2021 @ 20:45 pm

  Spoko ale gdzie jest spolszczenie do outfit addon bo za miast tego jest spolszczenie do DoctorX Questlines

 • img
  lut 13, 2022 @ 15:04 pm

  Hej, link do spolszczenia wygasł.

 • img
  lut 14, 2022 @ 16:12 pm

  Linki już działają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *