Ogłoszenia:

Być może wiemy kto pracuje przy fotogrametrii S.T.A.L.K.E.R.-a 2

img
lip
14

Nie do końca potwierdzonych, ale składających się w całość informacji ciąg dalszy.

Po pierwszych przeciekach z produkcji S.T.A.L.K.E.R.-a 2, o których pisaliśmy jakiś czas temu, przyszedł czas na kolejne wiadomości. Jak wszyscy doskonale wiecie, S2 korzystać będzie z tych samych dobrodziejstw technologicznych, co np. Chernobylite. Fotogrametria, bo o niej mowa, to nic innego jak metoda odtwarzania rzeczywistości na podstawie zdjęć. Stosuje się ją w wielu dziedzinach nauki, np. geodezji, kartografii, a nawet medycynie. W grach obecna jest od ładnych kilku lat. Korzystały z niej takie tytuły jak wspomniany Chernobylite, L.A Noire, Resident Evil 7, Forza Horizon 4, czy – bodajże – The Talos Principle.

Tematowi samej techniki przyjrzymy się innym razem, a tymczasem przejdźmy do konkretów: to, że GSC korzysta z fotogrametrii jest pewne – nie wiemy tylko kto dokładnie nad tym pracuje. Mało prawdopodobne, by zajmowali się tym sami; raczej wykonuje to firma zewnętrzna, podobnie jak przerywniki filmowe w Cieniu Czarnobyla i Czystym Niebie.

Deep 3D Studio to ukraińska firma zajmująca się właśnie fotogrametrią. Na ich stronie macierzystej i profilu na ArtStation znajdziemy mnóstwo prac. To, co zaciekawiło nas jeszcze bardziej to ich profil na TikToku. Jeśli nie korzystacie, zerknijcie na film.

Oczywiście nie jest to żaden dowód – Likwidatora zresztą możecie zobaczyć tutaj, a nawet kupić.

Modele nie mają też wiele wspólnego ze S.T.A.L.K.E.R.-em 2 z uwagi na umowę o zachowaniu poufności, która na pewno bierze pod uwagę publikację assetów, animacji czy czegokolwiek, co zostało stworzone z przeznaczeniem użycia w grze. A skoro mowa o NDA, to Deep 3D Studio zapytane wprost, zareagowało dość wymijająco…

To sugeruje, że jesteśmy na właściwym tropie, albo że w firmie pracuje marketingowiec, który wie jak podkręcić zainteresowanie.

Jak zawsze przy tego typu dywagacjach nie mam absolutnie nic na potwierdzenie tezy, w myśl której Deep 3D Studio pracuje nad S2, dlatego zamiast się ekscytować, proponuję ich obserwować. I w razie czego pamiętać kto był pierwszy z tym newsem 😉

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *