Ogłoszenia:

Build Cienia Czarnobyla na konsole

img
sie
11

Kompilacja, która dostała się do internetu 1 sierpnia 2022 roku. Jest to nic innego, jak Cień Czarnobyla przeniesiony na zmodyfikowany silnik Zewu Prypeci. Choć build posiada obsługę myszy i klawiatury, sterowanie zostało dostosowane do pada, a w interfejsie zaszło kilka zmian, pozwalających grać w miarę komfortowo.

Wnioskując po zawartości archiwum z kompilacją, a także kilku drobnym wskazówkom (w folderze textures znajdziemy tekstury nie tylko z Cienia Czarnobyla, ale także wiele z Czystego Nieba i Zewu Prypeci), podobne porty otrzymałyby pozostałe części trylogii. Z dużą dozą prawdopodobieństwa zajmowała się tym rosyjska firma Elverils, jednak możliwe, że po ataku Rosji na Ukrainę GSC zdecydowało się zerwać współpracę.

Wśród drobnych zmian, jakie wprowadzono w tej kompilacji, na uwagę zasługuje fakt zastąpienia przestarzałych plików .ogm poczciwym formatem mp4. Zmiana wydaje się symboliczna, ale każdy, kto miał okazję pracować z plikami audio i wideo w Stalkerze wie, jaka to była katorga.

Konsolowy port Cienia Czarnobyla jest grywalny, choć bywa kapryśny – mogą się zdarzyć wyloty do pulpitu, a także problemy przy wyłączaniu gry.

Pobierz

Instrukcja instalacji

Rozpakowujemy archiwum. W systemowym folderze Dokumenty tworzymy nowy o nazwie xray, następnie przenosimy tam plik user.ltx z archiwum builda. Startujemy z pliku run.bat.

Jak odpalić builda w języku polskim?

Najprościej – wchodzimy do gamedata-soc\config i w pliku localization.ltx (który można otworzyć systemowym notatnikiem) zmieniamy linijkę:

language = rus

na

language = pol

Gdyby ten sposób okazał się nieskuteczny, możecie zrobić inaczej – wejść do gamedata-soc\config\text. Nazwę folderu rus zmienić na dowolną inną. Następnie tworzymy nowy folder o nazwie rus i kopiujemy tam zawartość folderu pol, czyli naszą lokalną wersję językową. W pliku localization.ltx zjeżdżamy na sam dół i w sekcji font_prefix zmieniamy ostatnią linijkę. Ma to wyglądać tak:

rus = _cent

Inne buildy

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *