Ogłoszenia:

Build 1902

img
sty
27

Relatywnie stabilny build, w którym znajdują się tak naprawdę dwie wersje tej samej kompilacji – obydwie powstały 15 września 2004 roku. Są praktycznie identyczne, jednak wersja druga jest zdecydowanie mniej stabilna i „fabrycznie” posiada zbyt duży parametr wahania kamery (możliwy do wyłączenia komendą cam_inert 0 w konsoli). W buildzie znajdują się łącznie 3 lokacje, a także całkiem sprawnie działająca sztuczna inteligencja, dzięki czemu możliwe stało się wdrożenie kilku zadań.

Pierwsze polega na zdobyciu artefaktu znajdującego się w budynku północny-wschód od wioski (tam, gdzie w Cieniu Czarnobyla znajduje się ATP) i odniesieniu go do Sidorowicza. Ciekawe jest to, że na Kordonie znajduje się drugi egzemplarz, który według ówczesnego scenariusza można było odsprzedać jednemu ze stalkerów. Kolejne zadanie polega na kradzieży dokumentów z południowego posterunku wojskowego i można to zrobić atakując frontalnie, lub skradając się nocą – oczywiście pamiętając o niedoskonałościach tej wersji A-life.

Trzecie to znane z Cienia Czarnobyla zlecenie na dokumenty z Agropromu, jednak tutaj sytuacja zaczyna się komplikować – liczne błędy drastycznie zwiększają szansę na wylot do pulpitu. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że atakowanie dowolnych postaci niezależnych sprawi, że wszystkie inne staną się automatycznie naszymi wrogami.

Do builda 1902 ukazało się kilka poprawek, w skład których wchodzą między innymi skrypty z 1994 (naprawiające błąd z helikopterem), tekstury od macrona, obsługę EAX, wiele brakujących dźwięków i nowe ikony. Całą paczkę znajdziecie poniżej.

Pobierz

Instrukcja instalacji

Rozpakowujemy archiwum i uruchamiamy plik run_alife.bat. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się usunięcie zapisów z folderu savedgames. Z racji, iż wersje kompilacji nie różnią się między sobą znacząco, polecamy pobierać pierwszą z uwagi na większą stabilność.

Inne buildy

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *