Ogłoszenia:

Brian Fargo wrócił do pracy – Wasteland 4 w drodze?

img
wrz
28

Kurz (śnieg?) po premierze Wasteland 3 jeszcze nie opadł, a Brian Fargo już poinformował, że zaczął rozwijać kolejny tytuł… Czyżby Wasteland 4?

Wasteland 3 zebrał bardzo dobre recenzje i nie dziwi mnie to – mam za sobą mniej więcej 1/3 metodycznej, powolnej gry z lizaniem ścian i jak na razie bawię się wspaniale. Nie jest oczywiście idealnie i produkcja będzie wymagała jeszcze kilku łatek, by poprawić największe bolączki (np. nieszczęsne potykacze laserowe), ale już teraz jest to dla mnie mocny kandydat na grę roku. Znam jednak na tyle realia tej branży, że doskonale zdaję sobie sprawę z naiwności takiego stwierdzenia…

Tak czy siak w opublikowanych do tej pory recenzjach możemy przeczytać, że pewne wątki rozpoczęte w Wasteland 3 nie zostały zakończone… Czyżby studio zamierzało iść za ciosem i rozwijać Wasteland 4? Brian Fargo, czyli szef inXile Entertainment wrzucił kilka dni temu sugestywnego tweeta:

Niestety na ten moment wiemy tylko tyle, że pracuje nad „nowym, wspaniałym RPG”. Niedługo później dodał, że tytuł znajduje się obecnie w fazie preprodukcji, zatem konkretnych informacji powinniśmy się spodziewać nie wcześniej, niż za rok-dwa. Można spekulować, że nowa produkcja może powstawać na Unreal Engine 5, na co wskazywać może tweet inXile z maja bieżącego roku:

Oczywiście domniemany Wasteland 4 może równie dobrze okazać się New Vegas 2… Oprócz wspomnianego przez Fargo projektu, studio pracuje nad Frostpoint VR – wieloosobową strzelanką, w której udział bierze do 20 graczy, podzielonych na dwie drużyny. Na deser łapcie zwiastun:

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *