Ogłoszenia:

Brian Fargo podekscytowany nową grą InXile Entertainment

img
kwi
29

Od dłuższego czasu wiadomo, że InXile Entertainment pracuje nad nowym tytułem. Nowy tweet Briana Fargo nie napawa optymizmem… No, przynajmniej nie całkiem.

Fargo i jego studio w ostatnich latach dali nam niezłego Tormenta: Tides of Numenera i absolutnie fenomenalne w swojej klasie Wasteland 3. Na CZ miała pojawić się nawet recenzja, ale postanowiliśmy poczekać na wersję ostateczną – w końcu jeszcze w tym roku zadebiutuje DLC, uzupełniające przygody Strażników w skutym lodem Kolorado.

Szef studia zamieścił wczoraj tweeta, z którego wynika, iż jest bardzo podekscytowany stroną wizualną i designem nowego tytułu. Nic dziwnego – w końcu studio przyznało już w ubiegłym roku, że nowy tytuł będzie napędzany przez Unreal Engine 5.

Niestety w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu, ponieważ nie zobaczymy tego, o czym wspomina Fargo jeszcze przez „dość długi czas”.

Okej, ale właściwie dlaczego piszemy o tym na stronie poświęconej S.T.A.L.K.E.R.-owi i innym, mniej lub bardziej podobnym „klimatycznie” projektom? To proste – InXile jest jednym ze studiów, które trafiło do rodziny Microsoftu. Tak się złożyło, że Obsidian oraz Bethesda też są pod skrzydłami giganta z Redmond… Obsidian stworzył Fallouta: New Vegas, pracuje tam także część ekipy odpowiedzialnej za dwie pierwsze części serii, wydane przez ludzi zatrudnionych obecnie w inXile. Z kolei prawa do Fallouta pozostają w rękach Bethesdy.

W drugiej połowie stycznia wspominaliśmy o teorii Tylera McVickera – insidera, który zasłynął prezentacją wiarygodnych przecieków na temat Half Life: Alyx. Według niego New Vegas 2 jest w produkcji, a premiera gry przewidziana jest wstępnie mniej więcej w połowie tej dekady. Choć w swojej najnowszej produkcji, Starfield, Bethesda ciągle stawia na autorski Creation Engine, być może następne projekty studia będą bazowały na Unreal Engine 5.

Sam Fargo w 1988 stworzył przełomowy (jak się później okazało) Wasteland. 9 lat później został wydawcą bazującego na jego postapokaliptycznej wizji Fallouta. Wasteland 2 wyszedł w 2014 roku… Może więc czas zatoczyć pełne koło i w 2023 faktycznie usłyszymy o New Vegas 2? Ech, te marzenia…

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *