Ogłoszenia:

Boczarow o wersjach językowych S.T.A.L.K.E.R.-a 2

img
sie
28

Uprzedzając fakty – polska wersja Stalkera 2 to jeszcze pieśń przyszłości, nie będzie żadnych deklaracji na ten temat.

Wczorajsza impreza otwarcia tegorocznego Gamescomu nie przyniosła zbyt wielu powodów do radości fanom czekającym na wieści o nowej produkcji GSC Game World, ale Gamescom potrwa do 30 sierpnia, więc jeszcze wiele może się w tym czasie wydarzyć. Opening Night Live ujawnił wiele ciekawych tytułów (chociażby dodatek do Doom Eternal, czy pierwsze, skromne informacje o nowym Dragon Age’u), ale nie było wśród nich nic na temat S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się na największych targach w branży, zajrzyjcie tutaj, a my wracamy do tego, co tygryski lubią najbardziej.

Wielokrotnie pisaliście nam w komentarzach na YouTube o tym, że chcielibyście, by w S2 znalazła się polska wersja językowa przygotowana na wzór tej z trylogii. Mirosław Utta, czyli legendarny lektor, który użyczył swojego głosu w polskiej wersji S.T.A.L.K.E.R.-a kończy w tym roku 80 lat. Z jednej strony to sędziwy wiek, ale pan Mirosław ciągle jest aktywny zawodowo… Powiedzmy, że możemy być dobrej myśli.

Inną kwestią jest, czy Cenega lub dowolna inna firma z branży byłaby tym zainteresowana oraz to, czy samo GSC wyraziłoby chęć realizacji takiego projektu; w obecnych czasach zdecydowanie szybsza, tańsza i łatwiejsza w przygotowaniu jest wersja kinowa, czyli oryginalny dźwięk i napisy.

S.T.A.L.K.E.R. to gra tworzona przez Ukraińców, której akcja rozgrywa się w Ukrainie, a więc naszym wschodnim sąsiadom zależy na rodzimej wersji tak bardzo, jak nam – na naszej. Pytanie o nią pojawiło się ubiegłej nocy na Twitterze Zachara Boczarowa:

– (…) Przy okazji mam pytanie – czy w grze będzie ukraińska wersja językowa, czy nadal jest to objęte NDA?
– Prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie, by rozmawiać o wersjach językowych, ale zdajemy sobie sprawę, że gracze czekają na ukraiński.

GSC jest więc świadome potrzeb graczy i choć nie chce składać fałszywych obietnic, prawdopodobnie pochyli się nad tym w odpowiednim czasie. Możliwe, że tematem rozważań będzie także polska wersja Stalkera 2; deweloperzy na pewno zdają sobie sprawę z „kultowości” naszego wydania, pytanie tylko, czy będzie ono opłacalne?

Zawsze możemy pomóc szczęściu – to co, czas na petycję dotyczącą spolszczenia? 😉

Przy okazji w tym samym wątku pojawia się temat Gamescomu. Jeśli śledziliście stream mogliście zauważyć, że S.T.A.L.K.E.R. 2 pojawił się przez moment na ekranie…

Oczywiście jest to tylko zajawka Game Passa, która nie mówi niczego konkretnego, ale Zachar skomentował to tak:

– (…) Miesiąc temu pokazaliśmy nowy zwiastun i oczywiście już szykujemy coś na przyszłość (…)

„Szykowanie” mogłoby sugerować, że na nowe informacje poczekamy jeszcze jakiś czas, ale kto wie – jeszcze dwa dni Gamescomu przed nami, więc warto trzymać rękę na pulsie.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *