Ogłoszenia:

Bethesda w rękach Microsoftu!

img
wrz
21

To jest chyba najmniej spodziewana informacja w tym miesiącu… O ile nie w całym roku. Chyba, że nagle wyjdzie S.T.A.L.K.E.R. 2 i okaże się, że GSC tworzyło go potajemnie przez ostatnią dekadę.

To, że Microsoft od dawna chce powiększyć swoją „rodzinę” było oczywiste już od jakiegoś czasu. To, że będzie planował zakupy pod kątem startu nowej generacji – jeszcze bardziej. Nikt jednak nie spodziewał się, że gigant z Redmond celuje tak wysoko – najnowszym zakupem okazało się być… ZeniMax Media, czyli spółka-matka Bethesdy!

Transakcja opiewa na kwotę bagatela 7,5 miliarda dolarów! Dzięki temu ruchowi, Microsoft wzbogacił się o jedne z najbardziej znanych studiów na świecie, jak id Software, Bethesda Softworks, Arkane czy MachineGames. Tym samym lubiane przez graczy serie gier, takie jak The Elder Scrolls i Fallout, a także nadchodzące tytuły, poszerzą – i tak bogatą – ofertę Game Passa.

Przy okazji Microsoft potwierdził, że flagowe tytuły Bethesdy trafią w dniu ich premiery na Game Passa – w tym i długo oczekiwane Starfield. Na ten moment gigant z Redmond dysponuje już 23 wewnętrznymi zespołami… I wszystkie z nich będą pracować na sukces nadchodzącego Xboxa Series X/S.

Mimo początkowej niechęci do współpracy GSC z MS, zaczynamy dostrzegać w tym wszystkim sens; być może to właśnie dołączenie do „rodziny” pozwoli studiu pogodzić S.T.A.L.K.E.R.-a 2 takiego, jakim chcieliby go fani z takim, który będzie miał okazję dotrzeć do jak największej liczby nowych graczy? Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale na ten moment pewne jest tylko jedno:

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *