Ogłoszenia:

Aż 14 nielegalnych turystów w Czarnobylu w przeciągu 5 dni nowego roku

img
sty
05

Strefa Wykluczenia przyciąga turystów – informowaliśmy o tym niejednokrotnie. Nawet bez anomalii, artefaktów i mutantów zdarzają się przypadki odwiedzania Zony nielegalnie… Ten rok zaczął się pod tym względem spektakularnie.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku oddziały żytomierskiej straży granicznej, wraz z policją natrafiły na 3 osoby, przebywające w Zonie bez pozwolenia. Przyłapano ich na zbieraniu rogów dzikich zwierząt na obszarze skażonym. Dwóch Ukraińców oraz Białorusin w momencie zatrzymania zebrali ponad 30 poroży o łącznej wadze około 50 kg. To nie pierwszy tego typu przypadek, ponieważ pół roku wcześniej doszło do podobnego przestępstwa; wtedy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 150 kg poroży.

© dpsu.gov.ua

W przeciągu pierwszych 5 dni 2021 roku, policja znalazła aż 14 turystów przebywających na terenie Strefy Wykluczenia nielegalnie; najpierw pięcioosobową grupę w pobliżu Prypeci, a następne w okolicach wsi Polesie, Martynowicze i niedaleko Czarnobyla-2.

Wszystkim fanom ekstremalnej turystyki postawiono zarzuty i ukarano karą grzywny w wysokości od 20 do 30 niepodlegających opodatkowaniu minimalnych dochodów.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
 • img
  Wilku Odpowiedz
  sty 6, 2021 @ 17:01 pm

  nie rozumie tego „Wszystkim fanom ekstremalnej turystyki postawiono zarzuty i ukarano karą grzywny w wysokości od 20 do 30 niepodlegających opodatkowaniu minimalnych dochodów.” wytłumaczy ktoś, bo chyba mam lekkie zaćmienie xD

  • img
   sty 6, 2021 @ 17:20 pm

   20-30x minimalna kwota niepodlegająca opodatkowaniu wg. Kodeksu podatkowego Ukrainy. Obecnie ~340-500 hrywien.

 • img
  Wilku Odpowiedz
  sty 6, 2021 @ 17:28 pm

  dziękuję ślicznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *