Ogłoszenia:

Atomic Heart 2 potwierdzone…

img
sie
20

Nie regulujcie odbiorników, towarzysze! Nie mieliśmy okazji odwiedzić placówki numer 3826 a już wiemy, że będziemy mieli okazję do niej wrócić za sprawą Atomic Heart 2.

Atmosfera wokół debiutanckiej produkcji studia Mundfish robi się coraz bardziej dziwaczna… Kilka miesięcy temu twórcy chwalili się pełnoprawną książką, osadzoną w uniwersum gry, a także zaktualizowali swoją stronę internetową. Generalnie wygląda na to, że Tencent wykonał krok w dobrym kierunku inwestując w Mundfish, ponieważ – wg. informacji sprzed E3 – gra jest niemalże gotowa. Nie ma co prawda jeszcze daty premiery, ale udostępniane przez deweloperów materiały sugerują, że Atomic Heart naprawdę może być już na ostatniej prostej.

Wczoraj studio na swoim Discordzie udzieliło odpowiedzi na kilka pytań związanych z grą i wśród nich znalazła się… zapowiedź Atomic Heart 2.

„Jeśli gra okaże się sukcesem, a zakończenie będzie zaprojektowane w sposó, w którym kontynuacja miałaby sens, czy możliwe byłoby powstanie jej?

UWAGA: Atomic Heart 2 oficjalnie potwierdzone (i to właściwie nie jest żart). Przepraszamy za patetyczny ton, ale zakładając Mundfish, traktowaliśmy to jak przedsięwzięcie na całe życie. Nie koncentrujemy się tylko na zbieraniu zespołu twórców, ale prawdziwej, podobnie myślącej rodziny na najbliższe lata.

Atomic Heart to nie jest tylko „szkic”: spędziliśmy obrzydliwie dużo czasu, by zaprojektować ten setting w najdrobniejszych szczegółach, sprowadziliśmy reżyserów, scenarzystów, pisarzy. Staraliśmy się stworzyć świat, w którym mogłyby powstać dziesiątki historii do opowiedzenia. Mocno wierzymy w sukces tej gry i będziemy kontynuować pracę nad tą franczyzą oraz uniwersum. Atomic Hear 2 jest skazane na powstanie.

Kiedy to będzie? Cóż… W pierwszym tomie jest pewien subtelny sekret. Warstwa fabularna, na którą większość graczy nie zwróci uwagi, a która rozwinie się w pełni dopiero w kontynuacji. Być może już teraz zaczniecie zadawać właściwe pytania, jeśli bardzo uważnie obejrzycie zwiastun z czerwca, z targów E3. Coś tam wygląda dziwnie, nawet jak na nasz nietypowy zamysł…”

Jak możecie się domyślać, ujęcie sprawy w ten sposób wywołało lawinę pytań i spekulacji wśród fanów. Kilka godzin później pojawiło się takie oto sprostowanie:

„Chciałbym nieco wyjaśnić to, co zostało powiedziane na temat Atomic Heart 2. Jesteśmy teraz CAŁKOWICIE i ABSOLUTNIE skupieniu na dostarczeniu Atomic Heart i nie myślimy o niczym innym. Najważniejsza dla nas jest dopieszczona, dopracowana i zoptymalizowana gra (…) Myślę, że wypowiedź naszego działu PR należy postrzegać jako >>nieodpartą chęć zespołu do dalszej pracy nad tym projektem – z powodu nieskalanej miłości, jaką wszyscy do niego czują<< (…) Ujmijmy to w ten sposób: włożyliśmy w to wystarczająco dużo potencjału na sequel, ale w tej chwili nie jest to naszym priorytetem”.

Podsumowując: Atomic Heart 2 jest praktycznie potwierdzone, chociaż nie jest potwierdzone, ale powstanie – mimo braku potwierdzenia.

Przypominamy, że gra (no, przynajmniej część pierwsza…) trafi w dniu premiery do Game Passa, zatem rozsądnym byłoby założenie, że dowiemy się czegoś na jej temat na Gamescomie. Xbox będzie się reklamował na streamie już 24 sierpnia o 19:00.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *