Ogłoszenia:

Atom RPG na iOS oraz Androida, samodzielny dodatek w drodze

img
kwi
23

Atom RPG to – jak dla mnie – najlepszy klasyczny RPG ostatnich lat. Twórcy otwarcie piszą o inspiracji takimi klasykami, jak Fallout 1 i 2, Baldur’s Gate, a nawet… Deus Ex. Półtora roku po premierze, odpalimy grę nie tylko na komputerach…

W 1986 świat został zniszczony na skutek bombardowania nuklearnego, a nasz bohater (którego oczywiście tworzymy sami) jest jednym z ocalałych. Jak nietrudno się domyślić, świat wygląda nieco inaczej niż wcześniej, a naszym głównym zadaniem, przynajmniej na początku przygody, będzie znalezienie swojego miejsca w nowej rzeczywistości.

Jeśli macie sentyment do tego typu tytułów, to dobra wiadomość jest taka, że już w maju Atom RPG dostanie wersję mobilną. Jeszcze lepsza jest taka, że możecie zacząć przygody w świecie Radzieckich Pustkowi (brzmi jakoś lepiej niż „Soviet Wasteland”…) już teraz; wraz z wersją kieszonkową, dostaniemy możliwość przenoszenia zapisów gry pomiędzy urządzeniami.

Kilka dni później twórcy poinformowali, że Trudograd – samodzielny dodatek, kontynuujący wątki z podstawki – ukaże się 11 maja we Wczesnym Dostępie na Steamie. Beta ma być bardziej dopracowana niż poprzednio i dostaniemy między innymi 5 dużych lokacji, ponad 100 postaci, mnóstwo zadań (w tym kilka z głównego wątku fabularnego), nowy sprzęt i wiele więcej. Więcej informacji o Trudogradzie znajdziecie o, tutaj.

A wracając do wersji mobilnej, to chociaż nie jestem wielkim fanem „komórkowego grania”, rozumiem decyzję twórców i pewnie z czystej ciekawości dam się przekonać raz jeszcze do tego wcale-nie-falloutowego świata…

Na ten moment Atom RPG dostępny jest w kilku wersjach językowych, ale nie ma wśród nich (jeszcze?) polskiej.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!
  • img
    kwi 23, 2020 @ 18:27 pm

    Zdeczka drogo, ale trzeba przetestować na telefonie….

  • img
    kwi 26, 2020 @ 20:01 pm

    Ktoś miał okazję sprawdzić ten tytuł? Zastanawiam się nad kupnem na PC, ale nie wiem czy warto. Lubię długie historie w grach, te na kilka godzin mnie mniej interesują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *