Ogłoszenia:

ARENA

img
maj
10

W skrócie

Tytuł oryginalny: A.R.E.N.A.
Twórca: Ermitash
Data wydania: 2022
Wersja językowa: ENG / PL (w przygotowaniu)

Projekt jest w fazie rozwoju.

Opis

[opis będzie aktualizowany wraz z rozwojem produkcji]

Pierwszy wydany multiplayerowy mod (gra?) opierający się na uniwersum STALKER-a i stworzony przy pomocy Unreal Engine. Wczesna wersja Areny nie zawiera jeszcze wszystkiego, co autor zamierza przygotować. A co to będzie? Arena ma posiadać konkretną pętlę rozgrywki – najpierw 10 graczy podzielonych na dwie drużyny spotyka się na jednej z dużych lokacji, znanej z trylogii STALKER-a. Ich głównym zajęciem będzie zbieranie przedmiotów (być może artefaktów) i wszystkiego, co ma jakąkolwiek wartość. Możliwe, że pojawią się konkretne zadania dla drużyn, a także dodatkowe wydarzenia, jak ataki mutantów.

W tej fazie rozgrywki zabijanie oponentów jest możliwe, lecz nie daje żadnych wymiernych korzyści… Choć będzie można ich okradać.

Po zakończeniu rundy gracze przenoszą się na tytułową Arenę znaną z Cienia Czarnobyla. W miejscu spawnu znajdziemy handlarza, który kupi zdobyte wcześniej przedmioty, a także sprzeda nam sprzęt potrzebny w kolejnej fazie zabawy, czyli drużynowym deathmatchu, który wyłoni zwycięzcę. Możliwe, że rundy będą się przeplatać, tzn. po zakończeniu walk wrócimy do jakiejś dużej lokacji, potem znowu na arenę i tak dalej.

Jednak na tę chwilę Arena to tylko proste rozgrywki dwóch drużyn. Nie ma tu zbyt wiele treści, a funkcjonalność produkcji jest mocno ograniczona, ale jak najbardziej warto projekt sprawdzić i mieć go na oku.

Pobieranie

Instalacja

Ściągamy launcher i grę. Następnie instalujemy Radmin VPN i uruchamiamy program. W sekcji Network wybieramy Connect to an existing network, następnie Private network i wprowadzamy kolejno:

Login: The_Arena_public
Hasło: 666666

Po dołączeniu zobaczycie komputery w tej samej sieci. Teraz możecie dołączyć do trwających rozgrywek lub rozpocząć własną.

Po uruchomieniu gry wszyscy połączeni w lokalnej sieci wprowadzają adres IP gracza-hosta. Rozgrywka rozpocznie się po dołączeniu wymaganej liczby graczy.

W razie dowolnych problemów zapraszamy na serwer Discord Areny – KLIK.

Uwaga! Autor zastanawia się nad uruchomieniem dedykowanego serwera dla Areny, ale trzeba na to jeszcze trochę poczekać.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *