Ogłoszenia:

Ambitny robot-komunista w Fallout 76

img
kwi
29

Ledwie kilka dni temu pisałem o zwiększonej aktywności graczy od czasu pojawienia się aktualizacji Wastelanders, a dziś Bethesda po raz kolejny (nie) zawiodła oczekiwań graczy. Tym razem na tapecie jest specjalna odmiana Kolektrona, zaprogramowana najwyraźniej przez kogoś bardzo oddanego pewnym ideom…

Jedną z najnowszych rzeczy, jakie kupić możemy w sklepie wewnątrz gry jest nowy Kolektron – podczas gdy my szukamy przygód w Appalachii, on zajmuje się zbieraniem surowców. Działa prawie tak samo jak podstawowa wersja, choć „prawie” w tym przypadku robi wielką różnicę… „Komunistyczna” odmiana robota lubi głosić podniosłe teksty o walce klas…

To jest pierwszy zwrot akcji, ale hej – co w tym dziwnego? Gdybyście nie zauważyli jego nazwy, to ma jeszcze wielką, czerwoną gwiazdę z przodu. Trudno wymagać, by walczył w obronie demokracji, prawda?

Drugi twist pojawia się dopiero wtedy, gdy wyślemy naszego świeżo nabytego (hue, hue) towarzysza na poszukiwania – w teorii powinien dostarczać nam jedzenie, broń lub granaty, zgodnie z trybem, w jakim puścimy go „w trasę”. W praktyce, jak donoszą gracze na Reddicie, zdarza mu się znaleźć jakieś pożywienie, od wielkiego dzwonu jeden granat, ale zawsze… ZAWSZE przynosi to razem z komunistycznymi ulotkami propagandowymi. Czasem jest ich 5, czasem 40.

Teoretycznie można to ignorować, ale jeśli nie będziemy go opróżniać, Kolektron prędzej czy później przestanie zbierać nowe rzeczy. Niektórzy uznają to za część przyjętej konwencji, no bo wiecie – komunizm jest głupi, to i robot, prócz głupich tekstów, musi robić niemądre rzeczy. Inni są mniej zadowoleni; w końcu nie po to wydają prawdziwe pieniądze, by zmagać się z kolejnymi błędami.

Jak na Bethesdę przystało – to nie koniec. Co najmniej jedna osoba donosi o konflikcie między robotem a wieżyczkami strażniczymi, które niezależnie od tego, co zrobimy, nie przestają do niego strzelać. Mechaniczna demokracja na razie będzie zwalczać robotyczny komunizm, ale firma ustosunkowała się już do tego problemu i obiecuje wprowadzenie poprawek w następnym patchu.

Komentarz? Sparafrazuję klasyka: War… War and Bethesda never changes.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *