Ogłoszenia:

Alone in Windstorm – twórca zapowiada fabularne DLC

img
kwi
09

Ledwo opadł kurz po premierze, a już pojawia się zapowiedź dalszego ciągu.

W drugiej połowie marca zadebiutował mod Alone in Windstorm, prezentujący historię osadzoną w uniwersum Metro. Produkcja nie jest w żaden sposób – oprócz silnika – związana ze światem STALKER-a. Od czasu premiery twórca systematycznie udostępniał nowe łatki i zapewne świętował, ponieważ Alone in Windstorm zostało przyjęte przez graczy całkiem nieźle.

Kilka godzin temu autor stwierdził, że „ciągle ma czas i siły”, by rozwijać ten pomysł, toteż zapowiedział rozpoczęcie prac nad fabularnym DLC o podtytule „Upadły Niedźwiedź”. Mod ma stać głównie historią, ponieważ druga z osób pracujących nad oryginałem (odpowiadająca dotychczas za kwestie techniczne) nie będzie w stanie poświęcić projektowi zbyt wiele czasu. Planowane jest także wprowadzenie postaci niezależnych, w związku z czym potrzebni są inni ludzie do współpracy – tacy, którzy znają się na tworzeniu modeli oraz dodawaniu zadań (jeśli jesteście chętni, najłatwiej będzie skontaktować się przez VK). Alone In Windstorm: Fallen Bear już na ten moment posiada szkice lokacji, jakie pojawią się w modzie, jak również rozpisaną w połowie fabułę.

Kiedy premiera? Autor twierdzi, że projekt nie zostanie porzucony, a jego rozwój nie będzie przeciągany przez lata. DLC ukaże się kiedy tylko będzie gotowe… a nawet kiedy gotowe nie będzie – w przypadku problemów z produkcją rozważana jest inna forma premiery, np. wydania dodatku w częściach.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *