Ogłoszenia:

Aktualizacja Dayz – skażone strefy, pułapki i nowy karabin

img
wrz
30

Najnowsza aktualizacja DayZ przynosi całkiem sporo nowej zawartości.

Choć wydaje się, że DayZ najlepsze lata ma już za sobą, Bohemia Interactive dalej wspiera swoją produkcję. Jak sami twierdzą, update 1.14 to

„największa aktualizacja gry w tym roku”.’

I faktycznie coś w tym jest, ponieważ wersja 1.14 przynosi kilka ciekawych zmian, na które warto rzucić okiem. Pierwszą i największą z nich są skażone strefy, występujące w dwóch wariantach – statycznej oraz dynamicznej. Te pierwsze pozwolą zdobyć świetny łup, jednak o ile wejść w strefę wypełnioną trującym gazem będzie stosunkowo łatwo, tak bezpieczne opuszczenie jej może okazać się trudniejsze… Dynamiczne strefy skażenia sprawią, że świat gry stanie się bardziej różnorodny i nieprzewidywalny, a nowa mechanika pozwoli zrobić użytek z obecnych w grze od dawna przedmiotów, takich jak kombinezony ochronne czy maski przeciwgazowe. Warto dodać, że teraz w maskach trzeba będzie zmieniać filtry – w przeciwnym wypadku gaz, jaki wypełnia skażone strefy drastycznie skróci życie naszej postaci za sprawą nowej choroby.

Kolejną nowością jest dodanie pułapek, które uczynią polowanie ciekawszym; każda z nich pozwoli złapać określone zwierzę, w zależności od miejsca umieszczenia i użytej przynęty. Pojawiły się również pułapki z linką – przydadzą się zapewne do ochrony kryjówki lub zastawiania sideł na innych graczy.

Pojawiła się tez nowa broń – LE-MAS, czyli lokalny odpowiednik karabinu FAMAS. Oprócz tego dodano jeden celownik i kilka innych przedmiotów. Ich listę, wraz ze spisem poprawek błędów i zmian w mechanice (np. w systemie rozbitych helikopterów) znajdziecie tutaj.

Na koniec zerknijcie na film, prezentujący wyżej wymienione nowości:

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *