Ogłoszenia:

4A Games w rękach Embracer Group

img
sie
14

 

4A Games, czyli firma stworzona przez byłych pracowników GSC dała nam jedną z najlepiej ocenianych serii postapo na rynku – Metro. Trzy części serii stały się hitami na całym świecie, a kolejna odsłona jest prawdopodobnie w produkcji.

Jeśli zachodzicie w głowę czym jest ten Embracer Group to spokojnie; firma nazywała się jeszcze kilka miesięcy temu THQ Nordic. Brzmi znajomo? To mająca szwedzki rodowód spółka-matka dla między innymi właśnie THQ Nordic czy Koch Media, zrzeszająca już ponad 30 zespołów deweloperskich. Szwedzi wybrali się ostatnio na duże zakupy, czego efektem było zakupienie – prócz 4A Games – Pow Pow Entertainment, DECA Games, Vermilla Studios, Palindrome Interactive, Sola Media, New World Interactive i Rare Earth Games.

Studio Andrieja Prochorowa do tej pory ściśle współpracowało z Deep Silver, będąc pod skrzydłami Koch Media. Teraz trafi pod opiekę Saber Interactive. W komunikacie przytoczono słowa Deana Sharpa, CEO 4A Games:

Embracer Group i Saber Interactive to idealni partnerzy dla 4A Games i dla naszych planów rozwoju. Razem będziemy rozwijać dalej serię Metro, skupimy się także na zapewnieniu naszym fanom rozgrywki wieloosobowej. Z niecierpliwością czekamy na stworzenie nowego i jeszcze bardziej ambitnego IP AAA w najbliższej przyszłości.

Sądzicie, że zatrudnianie akurat 4A Games do pracy przy trybie multi to dobry pomysł? Saber Interactive ma na swoim koncie World War Z, całkiem nieźle przyjętą grę wieloosobową. O ile rozumiem powierzenie pieczy nad 4A w kwestii nowego, być może tylko multiplayerowego tytułu tak zastanawiam się, czy serii Metro wyjdzie to na dobre…

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *