Ogłoszenia:

4A Games pojawi się na Gamescomie. Dostaniemy zapowiedź nowego Metra?

img
sie
07

Po ponad 2 latach pracy, Gamescom 2023 może być miejscem, w którym zostanie zaprezentowana nowa odsłona serii Metro. 4A Games wybiera się do Kolonii z własnym stoiskiem.

Metro Exodus było ogromnym sukcesem i większość recenzentów była zgodna co do tego, że gra zasłużyła na wszystkie otrzymane pochwały. To był solidny, dobrze przemyślany tytuł, kontynuujący historię Artioma i wpuszczający nieco świeżego powietrza do serii za sprawą przeniesienia akcji z ciasnych tuneli moskiewskiego metra do nieco bardziej otwartych miejscówek. Co dalej? Nowa odsłona, oczywiście.

Produkcja kolejnej części ruszyła już na początku 2021 roku, a nieoficjalnie może nawet nieco wcześniej, ale od tej pory nie ukazały się żadne informacje na ten temat. Mniej więcej rok później 4A Games pochwaliło się swoim studiem do mocapu i skanowania 3D, jednak nie było to bezpośrednio związane z żadną grą.

Coś się może w tym temacie niedługo zmienić, ponieważ twórcy zamierzają odwiedzić tegoroczny Gamescom. Firma wybiera się do Kolonii z własnym stoiskiem. Wiemy, że oprócz nowego Metra tworzą zupełnie nową produkcję, jednak według plotek to właśnie nowa odsłona postapokaliptycznej serii może zostać ujawniona na targach. Trudno przewidywać, czy faktycznie tak będzie – studio niczego oficjalnie nie zapowiedziało, ale firma znajduje się na liście wystawców.

Niedawno potwierdzono plotki i mamy pewność, że na targach pojawi się grywalna wersja Stalkera 2 i każdy uczestnik imprezy (o ile uzbroi się w cierpliwość) będzie mógł sprawdzić produkcję w ruchu. Jeśli 4A Games, założone przecież przez byłych pracowników GSC, zdecyduje się pokazać nad czym pracuje, uwaga wszystkich zainteresowanych może zostać nieoczekiwanie odwrócona od upragnionego powrotu do Zony… Wkrótce zobaczymy, jak to się potoczy – Gamescom 2023 odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia.

Podobało się? Udostępnij i pomóż w ekspansji Centrum Zony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *